W dzisiejszym, zwariowanym świecie dziecidużo czasu spędzają przed telewizorem, monitorem komputera, dodatkowo dźwigają ciężkie plecaki z książkami, co prowadzi do częstych wad postawy i skrzywień kręgosłupa. Coraz częściej zauważamy zaokrąglone, przygarbione plecy, zamkniętą klatkę piersiową, wykoślawione stopy i kolana.

Taka postawa jest początkiem wielu chorób i dysfunkcji kręgosłupa (hiperlordoza lędźwiowa, hiperkifoza piersiowa, dyskopatia, skolioza i wiele innych). Taka postawa doprowadza do częstej depresji, z którą nasze dziecko nie umie sobie poradzić.

Na zajęciach jogi nasze pociechy nauczą się jak kształtować prawidłową postawę ciała, jak zapobiegać wadom postawy, będą poznawać swoje możliwości i ograniczenia, a także nauczą się jak uspokoić umysł, by lepiej radzić sobie sytuacjach stresowych.

Dodatkowo zajęcia z jogi wyrabiają poczucie równowagi, zarówno fizycznej jak psychicznej, poprawiają kondycję i świadomość ciała, poprawiają koordynację ruchową i zwinność.

Serdecznie zapraszam.