Zapraszam na masaż refleksologii stóp.

Refleksologia jest nauką o refleksach, które znajdują się w stopach i dłoniach. Stopa ma 7200 zakończeń nerwowych, bezpośrednio połączonych z mózgiem oraz ze wszystkimi gruczołami, organami i częściami ciała. Zabieg refleksologii jest wyjątkową metodą terapeutyczną stóp, polegającą na gruntownym ucisku kciukiem i placami całej stopy. Każdemu z tych punktów odpowiada określony organ, narząd wewnętrzny bądź część ciała. Uciskanie tych miejsc poprawia krążenie i stymuluje układ nerwowy, w celu wyregulowania zaburzonych funkcji organizmu,wspomagając naturalny proces samoleczenia.W przypadku natrafienia na rejony sprawiające ból sygnalizuje nam to występowanie problemu.

Refleksologia jest metodą terapii holistycznej (całościowej). Każdy z organów współpracuje z innymi na rzecz zdrowia całego ciała. Dlatego też nagromadzenie toksyn w jednej z części ciała prowadzi do tego, że pozostałe muszą pracować ciężej, aby skompensować zaburzenia energii. Praca na refleksach stóp powoduje usunięcie toksyn blokujących kanały energetyczne i doprowadza organizm do naturalnego stanu równowagi energetycznej.

W wielu krajach na świecie refleksologia znalazła swoje miejsce w szpitalach jako uzupełnienie medycyny praktycznej.

Serdecznie zapraszam