Warsztaty: PRAKTYKA SKŁONÓW DO PRZODU – jako wstęp do praktyki pranajamyPRAKTYKA SKŁONÓW DO PRZODU – jako wstęp do praktyki pranajamy.

Sobota:
10.00 – przywitanie uczestników,
10.30 - 13.30 - praktyka asan,
13.30 - 16.00 - przerwa na posiłek,
16.00 - 19.00 - praktyka asan ( pozycje odwrócone, pranajama),
19.00 – krótka medytacja , projekcja filmów o jodze,

Niedziela:
7.30 – 8.30 – praca z indywidualnymi ograniczeniami ( dla chętnych, po wcześniejszym skonsultowaniu z osoba prowadzącą),
8.30 - 13.30 - praktyka asan (w tym przerwa na herbatę),

BARTEK MIKLAS, założyciel Szkoły Jogi Sagar we Wrocławiu. Magister politologii, dyplomowany nauczyciel jogi metodą B.K.S. Iyengara stopnia Intermediate Junior II.
W wieku pięciu lat przeszedłem kilka poważnych operacji nogi, bioder i kolana. Praktyka jogi metodą Iyengara pozwoliła mi odzyskać i zachować niemal całkowitą sprawność. Moje „naturalne” ograniczenia okazały się dla mnie największym drogowskazem na ścieżce jogi . Równolegle z jogą praktykuję buddyzm zen. Największą pasją obok jogi jest dla mnie kuchnia i jazda konna.

 

"It is true that I was paying more attention to back bends as they were spectacular. In 1958, for the first time, I made up my mind to do forward bends with chronological timings like back bends. The forward bends were giving more excruciating, sore pains than back bends. This sore and dull pain continued even after the practice for hours. The pain was of such a nature that I felt as if someone was hitting my back with a sledgehammer. This pain form forward bending made me live with pain, but in due course I overcame the pain and i do them with timings once a week even to this day.
Forward extensions such as Janu Sirsasana began to help me keep the spine erect while doing pranayama. I learnt from this experience that back bends strengthen the inner muscles of the spinal column while forward extensions develop and strengthen its outer muscles. I could sit well and use the inner and outer muscles of the spine to run parallel to each other while doing pranayama.
This taught me a lesson that forward bends, back bends and lateral movements of the spinal muscles ought to be developed to tone the muscles of the spine as they act as a base for good pranayama. I realized how a balanced practice of asana is required to do proper pranayama. “
B.K.S. Iyengar, Astandala Yogamala vol. 3, pp. 102-103.

Informacje oraz zapisy:
Terapeutyczna Szkoła Jogi Magdalena Heluszka
ul. Nadbrzeżna 17, Gorzów
tel. 664 085 180
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.terapeutycznaszkolajogi.pl

mBank 24 1140 2017 0000 4202 0379 4567
Magdalena Heluszka
66-400 Gorzów Wielkopolski
Zaliczka: 100 zł
tytułem: Warsztaty z Bartkiem