2017.12.16_swiebodzin_plakat_net.jpgKochani
Zapraszam Was na drugie warsztaty Jogi do Świebodzina, do klubu Jedz i Trenuj - Damian Marciniak.

W procesie praktyki jogi ważnym elementem jest ożywianie przepływu energii życiowej wzdłuż centralnej osi ciała czyli kręgosłupa i podnoszenie jej w górę , by móc pracować na bardziej subtelniejszych poziomach.

Dlatego też zaczęliśmy pierwsze warsztaty od pozycji stojących i ugruntowania, by pobudzić ruch w nogach i biodrach. Teraz przechodzimy do skłonów w przód, siadów i skrętów, których siła działania koncentruje się w obszarze bioder i dołu pleców,a dzięki skrętom będziemy aktywizować ruch energii w dolnej i środkowej części tułowia, podnosząc energię coraz wyżej. Tym samym skręty pomagają dotrzeć do wyższych poziomów energetycznych serca i głowy.


Skłony - rozciągają zachodnią, tylną część ciała - tonizują narządy brzucha, podnoszą tonus nerek, regenerują kręgosłup i polepszają trawienie i wyciszają umysł.
Skręty natomiast wpływają na cały kręgosłup, stymulują mięśnie postularne, usuwając zbędne napięcia i sztywności. Pozwala to kręgosłupowi na swobodniejszy ruch we wszystkich kierunkach. To wszystko ma również wpływ na jakość naszego życia. Z drugiej strony skręty powodują intensywną stymulację rdzenia kręgowego oraz zwojów przykręgosłupowych powodując pobudzenie funkcji autonomicznych całego organizmu.
Skręty powodują również intensywny masaż organów jamy brzusznej, poprzez ściskanie w skręcie raz w jedną raz w drugą stronę jest poprawa trawienia. Skręty przyczyniają się także to przyspieszenia cyrkulacji płynów w organizmie. Jednoczesna stymulacja układu nerwowego i trawiennego i krwionośnego powodują podniesienie metabolizmu przyspieszenie procesów oczyszczania organizmu.
W drugiej części skupimy się na oddechu w jodze - Pranajamie.
W praktyce jogi pranajama to technika opanowania oddechu, mająca na celu jego maksymalne spowolnienie i zrytmizowanie. Oddech podzielony jest na trzy fazy: puraka (głęboki wdech), rećaka (wydech) oraz kumbhaka (wstrzymanie oddechu po wdechu lub wydechu).
Prowadząca warsztaty:
Certyfikowany nauczyciel Jogi wg metody B.K.S. Iyengara -
Magdalena Heluszka - Terapeutyczna Szkoła Jogi.
O mnie:
http://terapeutycznaszkolajogi.pl/index.php/o-szkole/o-szkole

Kochani warsztaty odbędą się pod warunkiem zebrania się min. 15 osób.

Plan :
11.00 - 13.30 - praktyka asan,
13.30 - 14.00 - przerwa
14.00 - 15.00 - pranajama

koszt: 60 zł. - płatna przy rezerwacji miesca.
Zapisy i informacje:
Jedz i Trenuj Damian Marciniak
https://www.facebook.com/trenerswiebodzin/
Ilość miejsc ograniczona
Serdecznie zapraszam