K2018.03.03-04_ewa_wardzala_plakat_www.jpgochani Już niedługo Warsztaty z Ewą Wardzałą,
Temat warsztatów:
"Podstawy terapii dolnych pleców"

Terapia pleców związana jest z coraz liczniejszym występowaniem dysfunkcji kręgosłupa. Przyczyną takiego stanu jest takiego stanu jest tryb życia i żywienia. Każdy z nas w mniejszym lub większym stopniu jest asymetryczny, tzn. występują różnice w budowie i układzie talerzy miednicy, długości nóg i w związku z tym w układzie kręgosłupa. Prowadzi to do zaburzeń w funkcjonowaniu kręgosłupa, które to zaburzenia pogłębiane są poprzez siedzący tryb życia: praca, samochód, dom. Bardzo częstą przyczyną schorzeń kręgosłupa jest praca przed komputerem, częsta jazda samochodem, a czasami przez jednostronną aktywność fizyczną np. tenis oraz stres jako źródło chronicznych napięć.
Zdarza się często, że mniej i bardziej poważne dysfunkcje współwystępują ze sobą, powodując szereg nieprzyjemnych objawów, w tym przede wszystkim dotkliwy ból. Wiąże się to z faktem iż funkcjonalnie kręgosłup stanowi całość i zaburzenie na jednym z poziomów musi odbić się na pozostałych. W jodze uważa się, że przyczyną większości schorzeń jest dysfunkcją na poziomie kości krzyżowej, która powoduje zaburzenia w wyższych partiach kręgosłupa.


Na warsztatach zajmiemy się pracą nad dolnymi plecami, odcinek lędźwiowy i kość krzyżowa.

Prowadząca warsztaty Ewa Wardzała - dyplomowana nauczycielka jogi Iyengara w stopniu Senior Intermediate I.
Tancerka, z wykształcenia indianistka. Swój jogiczny warsztat doskonali w Polsce, Indiach, Francji u takich nauczycieli jak Geeta i Prashant Iyengar, Corine i Faeq Biria, Lois Steinberg czy Jurek Jagucki.
Od kilku lat związana ze Śląskim Teatrem Tańca, gdzie prowadzi warsztaty dla tancerzy podczas corocznej Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Sztuki Tanecznej w Bytomiu. Od niedawna współpracuje również z krakowską PWST, prowadząc zajęcia jogi dla tancerzy i aktorów. Jako studentka indianistyki i tancerka, została stypendystką ICCR, co zaowocowało rocznym pobytem w szkole klasycznego tańca indyjskiego w Delhi, gdzie uczyła się Bharatanatyam pod okiem Sarojy Vaidyanathan.

"Moją drogę jogiczną rozpoczęła fascynacja jej filozofią. Byłam na drugim roku indianistyki i nie mogłam pojąć dlaczego ludzie, którzy przekazują mi tak niezwykłą wiedzę, sami poprzestają na teorii. Dla mnie praca z ciałem i doświadczanie "na własnej skórze" były całkowicie naturalne - wręcz konieczne. Tak zaczęła się moja przygoda z jogą, która trwa do dziś. Miałam szczęście trafić na początku mojej jogicznej drogi na cudownych nauczycieli krakowskich, którym jestem dziś bardzo wdzięczna. To, co uważam za ważne w praktyce i nauczaniu jogi, to nieustanna uważność i obserwacja siebie nie tylko na macie, ale w sytuacjach codziennych. Joga daje mi radość, ufność i dystans do sytuacji trudnych. Jest dla mnie narzędziem do pełniejszego, bardziej uważnego doświadczania życia.”

Plan warsztatów:
Sobota:
10.00 - 12.30 asany,
12.30 - 13.30 pranayama.
13.30 - 16.30 przerwa obiadowa
16.30 - 19.00 asany.
Niedziela:
9.00 - 10.00 pranayama
10.30 - 13.00 asany.

Cena: 230 zł.
Zaliczka 130 zł. na konto: mBank 24 1140 2017 0000 4202 0379 4567, reszta płatna w dniu warsztatów
Zaliczka jest bezzwrotna

Informacje oraz zapisy:
Terapeutyczna Szkoła Jogi Magdalena Heluszka
ul. Nadbrzeżna 17 w Gorzowie Wlkp.
te. 664 085 180
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszam