2019.03.02_ewa_wardzala_plakat_net.jpg

Serdecznie zapraszam na warsztaty jogi Ewy Wardzały.

Kiedy zaczynamy praktykować jogę i przychodzimy na zajęcia, to najczęściej w ciele jest dużo sztywności, oporu, mówiąc językiem jogi – tamasu. Dlatego na początku potrzebujemy większej aktywności i dynamiki, chcemy dosłownie poruszyć ciało, by zwiększyć ruchomość stawów i znieść sztywność na poziomie ciała i zastój energii na poziomie subtelniejszym. Po kilku latach regularnej praktyki nasze ciało staje się elastyczne. Potrzebujemy je ustabilizować, ruch ustaje, następuje zatrzymanie. W nieporuszonym, stabilnym ciele odnajdujemy nieporuszony, stabilny umysł. Czym jest więc w jodze zatrzymanie, co nam daje i dokąd prowadzi? Jaka jest proporcja pomiędzy ruchem/ruchomością a zatrzymaniem/stabilnością?

Co jest celem jogi? Podczas warsztatu będziemy próbować na te pytania odpowiedzieć.

Prowadząca warsztaty Ewa Wardzała - dyplomowana nauczycielka jogi Iyengara w stopniu Senior Intermediate I.
Tancerka, z wykształcenia indianistka. Swój jogiczny warsztat doskonali w Polsce, Indiach, Francji u takich nauczycieli jak Geeta i Prashant Iyengar, Corine i Faeq Biria, Lois Steinberg czy Jurek Jagucki.
Od kilku lat związana ze Śląskim Teatrem Tańca, gdzie prowadzi warsztaty dla tancerzy podczas corocznej Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Sztuki Tanecznej w Bytomiu. Od niedawna współpracuje również z krakowską PWST, prowadząc zajęcia jogi dla tancerzy i aktorów. Jako studentka indianistyki i tancerka, została stypendystką ICCR, co zaowocowało rocznym pobytem w szkole klasycznego tańca indyjskiego w Delhi, gdzie uczyła się Bharatanatyam pod okiem Sarojy Vaidyanathan.

"Moją drogę jogiczną rozpoczęła fascynacja jej filozofią. Byłam na drugim roku indianistyki i nie mogłam pojąć dlaczego ludzie, którzy przekazują mi tak niezwykłą wiedzę, sami poprzestają na teorii. Dla mnie praca z ciałem i doświadczanie "na własnej skórze" były całkowicie naturalne - wręcz konieczne. Tak zaczęła się moja przygoda z jogą, która trwa do dziś. Miałam szczęście trafić na początku mojej jogicznej drogi na cudownych nauczycieli krakowskich, którym jestem dziś bardzo wdzięczna. To, co uważam za ważne w praktyce i nauczaniu jogi, to nieustanna uważność i obserwacja siebie nie tylko na macie, ale w sytuacjach codziennych. Joga daje mi radość, ufność i dystans do sytuacji trudnych. Jest dla mnie narzędziem do pełniejszego, bardziej uważnego doświadczania życia.”

Plan warsztatu:
Sobota
10.00 - 13.00 asany
13.00 - 16.00 przerwa obiadowa
16.00 - 18.00 asany
Niedziela:
9.00 - 10.30 pranayama
11.00 - 13.00 asany

Cena: 230 zł.
Zaliczka 90 zł. na konto: mBank 24 1140 2017 0000 4202 0379 4567, reszta płatna w dniu warsztatów
Zaliczka jest bezzwrotna

Informacje oraz zapisy:
Terapeutyczna Szkoła Jogi Magdalena Heluszka
ul. Nadbrzeżna 17 w Gorzowie Wlkp.
te. 664 085 180
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.