KURS MAKRIOBIOTYCZNY

Chcesz zmienić swoje życie ?
Zacznij od tego, na co na pewno masz wpływ – zacznij się naturalnie odżywiać.

Teoria makrobiotyki i starożytnej filozofii Wschodu oraz nauka praktycznej znajomości kuchni makrobiotycznej.

W części warsztatów dotyczącej praktycznej znajomości kuchni makrobiotycznej zademonstrowanych zostanie kilkanaście naturalnych i energetycznie zrównoważonych potraw i dań.

W programie m. in.:

1. Ziarna zbóż i grube kasze jako podstawa żywienia makrobiotycznego.
2. Rola warzyw, w tym strączkowych i kiszonych, w kuchni makrobiotycznej.
3. Rola roślin dziko rosnących w kuchni makrobiotycznej.
4. Desery makrobiotyczne i inne naturalne słodkości.
5. Rola nasion i orzechów w kuchni makrobiotycznej.

W części teoretycznej warsztatów zostaną omówione, m.in.,
następujące tematy:

1. Główne zasady makrobiotyki: czym makrobiotyka jest, a czym nie jest. Makrobiotyka jako filozofia, styl i sposób życia.
2. Zdrowie i choroba w ujęciu makrobiotyki. Co zyskasz stosując makrobiotykę?
3. Podstawy fizjologii w ujęciu Teorii Pięciu Przemian.
4. Mleko – mit cywilizacji.
5. Praca z umysłem: praca z podświadomością , przekonaniami i afirmacjami.

Jadłospis warsztatów

Sobota:
Śniadanie: (9.00 – 9.30). Bulion żurkowy z miso i glonami. Płatki zbożowe (owsiane, jęczmienne, orkiszowe i jaglane) z posypką nasienno-orzechową i powidłami bez cukru. Herbata kukicha.

Obiad: (13.00 – 13.30). Zupa grochowa z glonami. Ryż brązowy, gomasio, kotlety ze zbóż i grzybów leśnych, surówka z selera, dyni, kapusty kiszonej z dodatkiem roślin dziko rosnących z sosem winegret.

Podwieczorek: (16.00 – 16.30). Piernik marchewkowy i granola, kawa zbożowa.

(jadłospis każdorazowo będzie dostosowany do pory roku, w której odbywają się warsztaty).

Koszt warsztatów 190 zł.

Uczestnicy warsztatów zostaną wyposażeni w komplet materiałów niezbędnych do samodzielnego studiowania i utrwalania wiedzy nabytej na zajęciach w Szkole Żywienia Naturalnego. Ze względów organizacyjnych uczestnicy zajęć zobowiązani są do uiszczenia przedpłaty w wysokości 100 PLN wpłacając je na konto: Szkoła Żywienia Naturalnego, mBANK
34 1140 2004 0000 3202 5471 5930

Zapisy i informacje w Terapeutycznej Szkole Jogi Magdalena Heluszka