Warsztaty - Czakra serca

Kochani
"Tym razem na warsztacie będziemy się przyglądać obszarowi serca. Czakra serca stanowi sam środek systemu czakr – energetycznego systemu naszego ciała. W niej łączą się trzy dolne – fizyczno-emocjonalne centra z trzema górnymi – duchowymi centrami. Obszar ten podporządkowany jest żywiołowi powietrza i zmysłowi dotyku. Oznacza to żywość / żywotność serca, ruch ku czemuś, łączność, pozwolenie na dotyk, bycie z rzeczami w kontakcie. Tu odnajdujemy wczuwanie się, współodczuwanie, zestrojenie się, współbrzmienie.

Podczas warsztatu dominującą grupą pozycji będą wygięcia w tył oraz praca w parach, by w sprzyjającej atmosferze otworzyć się zarówno na siebie, jak i na innych."

Prowadząca warsztaty Ewa Wardzała - dyplomowana nauczycielka jogi Iyengara w stopniu Senior Intermediate I.
Tancerka, z wykształcenia indianistka. Swój jogiczny warsztat doskonali w Polsce, Indiach, Francji u takich nauczycieli jak Geeta i Prashant Iyengar, Corine i Faeq Biria, Lois Steinberg czy Jurek Jagucki.
Od kilku lat związana ze Śląskim Teatrem Tańca, gdzie prowadzi warsztaty dla tancerzy podczas corocznej Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Sztuki Tanecznej w Bytomiu. Od niedawna współpracuje również z krakowską PWST, prowadząc zajęcia jogi dla tancerzy i aktorów. Jako studentka indianistyki i tancerka, została stypendystką ICCR, co zaowocowało rocznym pobytem w szkole klasycznego tańca indyjskiego w Delhi, gdzie uczyła się Bharatanatyam pod okiem Sarojy Vaidyanathan.

"Moją drogę jogiczną rozpoczęła fascynacja jej filozofią. Byłam na drugim roku indianistyki i nie mogłam pojąć dlaczego ludzie, którzy przekazują mi tak niezwykłą wiedzę, sami poprzestają na teorii. Dla mnie praca z ciałem i doświadczanie "na własnej skórze" były całkowicie naturalne - wręcz konieczne. Tak zaczęła się moja przygoda z jogą, która trwa do dziś. Miałam szczęście trafić na początku mojej jogicznej drogi na cudownych nauczycieli krakowskich, którym jestem dziś bardzo wdzięczna. To, co uważam za ważne w praktyce i nauczaniu jogi, to nieustanna uważność i obserwacja siebie nie tylko na macie, ale w sytuacjach codziennych. Joga daje mi radość, ufność i dystans do sytuacji trudnych. Jest dla mnie narzędziem do pełniejszego, bardziej uważnego doświadczania życia.”

Plan warsztatu:

sobota:
9.00 -11.00 asany
11.30 - 13.00 pranajama
16.30 - 19.00 asany

niedziela:
9.00 -10.00 pranayama
10.30 - 13.00 asany

Koszt warsztatu:
230 zł.
Zaliczka bezzwrotna 100 zł. płatna na konto:
tytułem wpłaty: Warsztaty z Ewą Wardzałą