2017.04.01_tapas_svadhyaya_plakat.jpgCo takiego wydarza się w praktyce jogi, że czyni jej doświadczenie nieporównywalnym do innych form fizycznej aktywności? Czy można w ogóle o jodze powiedzieć, że jest aktywnością fizyczną?
Czym owocuje wysiłek włożony w praktykę?
Tradycja Patańjalego odpowiada, że joga jest nauką studiowania zachowań świadomości.
Forma, sprawność i zdrowie są na jej ścieżce osiągnięciami o tyle tylko istotnymi,
o ile służącymi samopoznaniu.

Każdy ruch na macie jest częścią procesu dochodzenia wiedzy o sobie - diagnozowaniem swojego miejsca, czasu, reakcji w przestrzeni przeżywanego dnia, przeżywanych relacji, przeżywanego życia. To jak nasłuchiwania właściwej częstotliwości lub patrzenie na kompas w celu rozpoznania właściwego dla nas samych kierunku.
Za doświadczeniem B.K.S. Iyengara działania na macie nie mogą być w związku z tym powtarzalne. Tworzymy wciąż nowe sekwencje i wciąż realizujemy w asanach nowe zadania. Wszystko po to,
aby poprowadzić uwagę nowymi ścieżkami - wyłączyć automatyczny pilot, nawykowe ruchy, nawykowe myśli i nawykowe czucie - i znaleźć się w wymiarze pozwalającym widzieć dokąd faktycznie zmierzamy.
Odpowiedzi na istotne pytania są w nas samych - o znaczenia, o zakres odpowiedzialności,
o priorytety... aby je jednak usłyszeć potrzebujemy opatrzyć nasze działanie na macie intencją poznania i nadać im kontemplatywny charakter.
zapraszam do wspólnej praktyki inspirowanej przekazem Patańjalego -
Natasza Moszkowicz
Dyplomowana nauczycielka jogi według metody Iyengara®
w stopniu Senior Intermediate I. Praktykuje od 18 lat.
Poszukująca z natury. Z wykształcenia filozof i religioznawca.
Z zamiłowania pisze, tłumaczy, fotografuje, inspiruje, organizuje, powołuje...
Współtworzy Krakowski Warsztat Jogi, w ramach którego prowadzi Nauczycielski Program Szkoleniowy, Warsztaty Tematyczne i coroczne Wyprawy z Jogą do Indii.
Tłumaczy organizowane w Polsce konwencje z nauczycielami o międzynarodowej renomie.
Studiuje regularnie w Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute (Pune, Indie),
oraz pod okiem nauczycieli stopnia Advanced.
Działaczka Komitetu Technicznego i egzaminator Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce.

W Warszawie na Ochocie uczy zarówno stawiających pierwsze kroki na macie
(znajdując we wprowadzaniu do praktyki szczególne upodobanie), jak i nauczycieli.
Prowadzi także praktykę indywidualną wspierającą terapię medyczną/rehabilitację.

Plan warsztatów:
Sobota:
10.00 - 13.00 - praktyka asan
16.00 - 18.00 - praktyka asan
10.00 - 13.00 - praktyka asan

Koszt: 240 zł.
Zaliczka 140zł. płatna osobiście lub na konto: Magdalena Heluszka, Gorzów Wielkopolski, mBank 24 1140 2017 0000 4202 0379 4567, tytułem warsztaty z Nataszą.

Zapisy i informacje: