2017.03.04_ewa_wardzala_plakat.jpgKochani Już niedługo Warsztaty z Ewą Wardzałą,

Temat warsztatów:
Abhyasya i Vairagyia - o praktyce i wyrzeczeniu / bezpragnieniowości - jako dwa fiolary praktyki jogicznej"

PRAKTYKA I WYRZECZENIE JAKO DWA FILARY JOGI
Zwykle, kiedy myślimy o praktyce jogi, myślimy o działaniu, aktywności, wykonywaniu asan. Praktyka daje nam siłę, zarówno fizyczną, jak i moc psychiczną. Kiedy podejmujemy się praktyki jogicznej, należy bardzo uważnie przestrzegać yam i niyam. Ponieważ nasza moc wzrasta, wzmacnia się w nas wszystko, co jest, zarówno aspekty pozytywne jak i tak zwane negatywne.

Dlatego wszystko, co zakłóca postęp w praktyce, co zakłóca nasz rozwój należy odrzucić. I jest to vairagya – wyrzeczenie, bądź oderwanie. Praktyka i wyrzeczenie są wzajemnie powiązane i jednakowo ważne. Są jak dwa filary podtrzymujące naszą praktykę jogiczną, dzięki nim staje się ona stabilna i zrównoważona.

Prowadząca warsztaty Ewa Wardzała - dyplomowana nauczycielka jogi Iyengara w stopniu Senior Intermediate I.
Tancerka, z wykształcenia indianistka. Swój jogiczny warsztat doskonali w Polsce, Indiach, Francji u takich nauczycieli jak Geeta i Prashant Iyengar, Corine i Faeq Biria, Lois Steinberg czy Jurek Jagucki.
Od kilku lat związana ze Śląskim Teatrem Tańca, gdzie prowadzi warsztaty dla tancerzy podczas corocznej Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Sztuki Tanecznej w Bytomiu. Od niedawna współpracuje również z krakowską PWST, prowadząc zajęcia jogi dla tancerzy i aktorów. Jako studentka indianistyki i tancerka, została stypendystką ICCR, co zaowocowało rocznym pobytem w szkole klasycznego tańca indyjskiego w Delhi, gdzie uczyła się Bharatanatyam pod okiem Sarojy Vaidyanathan.

"Moją drogę jogiczną rozpoczęła fascynacja jej filozofią. Byłam na drugim roku indianistyki i nie mogłam pojąć dlaczego ludzie, którzy przekazują mi tak niezwykłą wiedzę, sami poprzestają na teorii. Dla mnie praca z ciałem i doświadczanie "na własnej skórze" były całkowicie naturalne - wręcz konieczne. Tak zaczęła się moja przygoda z jogą, która trwa do dziś. Miałam szczęście trafić na początku mojej jogicznej drogi na cudownych nauczycieli krakowskich, którym jestem dziś bardzo wdzięczna. To, co uważam za ważne w praktyce i nauczaniu jogi, to nieustanna uważność i obserwacja siebie nie tylko na macie, ale w sytuacjach codziennych. Joga daje mi radość, ufność i dystans do sytuacji trudnych. Jest dla mnie narzędziem do pełniejszego, bardziej uważnego doświadczania życia.”

Plan warsztatów:
Sobota:
10.00 - 12.30 asany,
12.30 - 13.30 pranayama.
13.30 - 17.00 przerwa obiadowa
17.00 - 19.30 asany.
Niedziela:
9.00 - 10.00 pranayama
10.30 - 13.00 asany.

Cena: 240 zł.
Zaliczka 140 zł. na konto: mBank 24 1140 2017 0000 4202 0379 4567, reszta płatna w dniu warsztatów
Zaliczka jest bezzwrotna

Informacje oraz zapisy:
Terapeutyczna Szkoła Jogi Magdalena Heluszka
ul. Nadbrzeżna 17 w Gorzowie Wlkp.
te. 664 085 180
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszam