2017.06.25_dj_plakat.jpgKochani 21 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Jogi.
Łączymy się również sercem ze szkołami jogi w Polsce, które również będą świętować ten ważny dzień 25 czerwca 2017r.

Zapraszam na wspólną praktykę 108 Powitań Słońca - Surya Namaskara, w cyklach 9 razy 12. :) ♥
Surya Namaskara jest sekwencją asan połączonych ze świadomym oddechem. W praktyce jogicznej stosuje się wielokrotne powtórzenia tej sekwencji w celu wypracowania koncentracji umysłu, połączeniu ruchu z oddechem, uealsatycznieniu ciała, wzmocnieniu i oczyszczeniu. Zaczniemy praktykę w niedzielę 25 czerwca o godzinie 11.00 wykonamy 9 razy 12 powtórzeń, co w sumie daje 108 Powitań Słońca :)


Miejsce i szczegóły wkrótce.
W zależności ile osób będzie chętnych dołączyć do Nas :)
Serdecznie zapraszam, zgłaszajcie się w tym wydarzeniu :)
Magdalena Heluszka

Światowy Dzień Jogi ustanowiony został przez Ogólne Zgromadzenie Narodów Zjednoczonych z inicjatywy Indii. Inicjatywę tą zgłosił premier Indii Narendra Modi, który sam praktykuje jogę. Według niego joga cieszy się światowym uznaniem tych, którzy chcą żyć bez stresu i decydują się na całościowe podejście do zdrowia oraz daje praktykującym ją osobą - poczucie jedności ze sobą, światem i naturą.
Joga jest filozofią przemiany wewnętrznej. Jest narzędziem do pracy z ciałem, umysłem, emocjami oraz energią.
System praktyki jogi najbardziej rozwinął się w Indiach ok. 5 tyś. lat temu. Naukę tę usystematyzował i skodyfikował Indyjski Mędrzec Patańdżali.
Przed rozpoczęciem praktyki recytujemy inwokację do Patańdżalego, by podziękować mu za światło jogi.
Powitanie słońca, to układ 12 pozycji asan, połączony w 1 płynny ruch. Z każdą asaną zsynchronizowane są kolejne fazy oddechu. Sekwencja ta, to idealne połączenie ruchu, oddechu i koncentracji.
108 powtórzeń sekwencji Powitania Słońca wykonywana jest dla uczczenia ważnego wydarzenia lub w szczególnej intencji. Na wschodzie liczba 108 ma duże znaczenie, gdyż symbolizuje doskonałość i uważana jest za liczbę świętą lub magiczną. W Indiach 108 oznacza całość, skończoność, coś dopełnionego, kompletnego.
Mantra OM uważana jest za dźwięk powstania Wszechświata, pierwotny hymn. Ułatwia stan głębokiej medytacji.
Korzyści z praktyki sekwencji Powitania Słońca:
- organizm dotlenia się, oddech pogłębia się i wydłuża,
- wyrabia siłę i wytrzymałość,
- poprawia elastyczność mięśni,
- daje poczucie równowagi emocjonalnej,
- uelastycznia kręgosłup i stawy,
- reguluje przemianę materii,
- masuje organy wewnętrzne, regeneruje je,
- głęboki oddech otwiera klatkę piersiową,
- poprawia się koncentracja i pamięć,
- zmniejsza się podatność na stres.
:) ♥