2018.02.25_pozycje_stojace_plakat_www.jpgKochani

Zapraszamy na 4-ro godzinne warsztaty jogi.
W pierwszej części warsztatów skupimy się na pozycjach stojących - element Ziemi -ugruntowanie.

To ajważniejsza grupa asan dla osób dopiero zaczynających praktykę, przygotowuje do dalszej praktyki. Sprawiają że stajemy się silniejsi i bardziej elastyczni. Mają bardzo szeroki zakres działania: zwalczają sztywność nóg i bioder, korygują wady nóg i umożliwiają ich symetryczny rozwój, uśmierzają bóle pleców, tonizują narządy jamy brzusznej, wzmacniają okolicę kostek, dają uziemienie pozycji. Ponadto rozwijają klatkę piersiową, dzięki czemu są pomocne również w pranajamie. Pozycje stojące rozgrzewają ciało na początku ćwiczeń. Często wymagają zaangażowania całego ciała, stabilnej postawy. Pozycje stojące zawierają elementy wszystkich innych pozycji, przygotowują ciało do trudniejszych asan.

Pozycje stojące wzmacniają ciało i zwiększają jego elastyczność. Pomagają również zwiększyć świadomość postawy ciała i pobudzają cały organizm.
W drugiej części skupimy się na oddechu w jodze - Pranajamie.
W praktyce jogi pranajama to technika opanowania oddechu, mająca na celu jego maksymalne spowolnienie i zrytmizowanie. Oddech podzielony jest na trzy fazy: puraka (głęboki wdech), rećaka (wydech) oraz kumbhaka (wstrzymanie oddechu po wdechu lub wydechu).
Prowadząca warsztaty:
Certyfikowany nauczyciel Jogi wg metody B.K.S. Iyengara -
Magdalena Heluszka - Terapeutyczna Szkoła Jogi.
O mnie:

Plan warsztatow:

15.00 - 17.30 - praktyka asan

17.30 - 18.00 - przerwa na herbatę, pytania

18.00 - 19.00 - pranjama - ćwiczenia oddechowe

Proszę o zabranie maty oraz dwóch kocy