f8c9374e8a664b9b494f1e132f15285a.jpg

Kochani 
Zapraszam Was do niesamowitej przygody duchowej. Nasze ciała mają być świątynią Ducha Bożego, trzeba więc o nie dbać. Ciało w znaczeniu ciała fizycznego, umysłowego, emocjonalnego. Dlatego na warsztatach skupimy się na oczyszczaniu ciała pod każdym względem.

1. Post Daniela - to rodzaj kontrolowanej półgłodówki, która rozpoczyna proces trawienia wewnętrznego, a to z kolei przyczynia się do równowagi organizmu oraz oczyszczenia z toksyn. 
"Twoje uzdrowienie rychło nastąpi" (Iz.58:8).
(Wśród uprowadzonych do niewoli babilońskiej znalazł się Daniel i jego trzej przyjaciele, których przydzielono wraz z innymi zdolnymi młodzieńcami do królewskiej szkoły. Król, jako szczególny przywilej, wyznaczył im pokarmy ze swego stołu oraz wino, które sam pijał.

2018.02.25_pozycje_stojace_plakat_www.jpgKochani

Zapraszamy na 4-ro godzinne warsztaty jogi.
W pierwszej części warsztatów skupimy się na pozycjach stojących - element Ziemi -ugruntowanie.

To ajważniejsza grupa asan dla osób dopiero zaczynających praktykę, przygotowuje do dalszej praktyki. Sprawiają że stajemy się silniejsi i bardziej elastyczni. Mają bardzo szeroki zakres działania: zwalczają sztywność nóg i bioder, korygują wady nóg i umożliwiają ich symetryczny rozwój, uśmierzają bóle pleców, tonizują narządy jamy brzusznej, wzmacniają okolicę kostek, dają uziemienie pozycji. Ponadto rozwijają klatkę piersiową, dzięki czemu są pomocne również w pranajamie. Pozycje stojące rozgrzewają ciało na początku ćwiczeń. Często wymagają zaangażowania całego ciała, stabilnej postawy. Pozycje stojące zawierają elementy wszystkich innych pozycji, przygotowują ciało do trudniejszych asan.

2018.02.24_pozycje_stojace_plakat_www.jpgKochani
Zapraszam Was na 4-ro godzinne warsztaty jogi dotyczących ugruntowania w pozycjach stojących.

W pierwszej części warsztatów skupimy się właśnie na pozycjach stojących - element Ziemi -ugruntowanie. Pozycje stojące wzmacniają ciało i zwiększają jego elastyczność. Pomagają również zwiększyć świadomość postawy ciała i pobudzają cały organizm.
W drugiej części skupimy się na oddechu w jodze - Pranajamie. 
W praktyce jogi pranajama to technika opanowania oddechu, mająca na celu jego maksymalne spowolnienie i zrytmizowanie. Oddech podzielony jest na trzy fazy: puraka (głęboki wdech), rećaka (wydech) oraz kumbhaka (wstrzymanie oddechu po wdechu lub wydechu).
Prowadząca warsztaty:
Certyfikowany nauczyciel Jogi wg metody B.K.S. Iyengara -
Magdalena Heluszka - Terapeutyczna Szkoła Jogi.
O mnie:
http://terapeutycznaszkolajogi.pl/index.php/o-szkole/o-szkole

K2018.03.03-04_ewa_wardzala_plakat_www.jpgochani Już niedługo Warsztaty z Ewą Wardzałą,
Temat warsztatów: 
"Podstawy terapii dolnych pleców"

Terapia pleców związana jest z coraz liczniejszym występowaniem dysfunkcji kręgosłupa. Przyczyną takiego stanu jest takiego stanu jest tryb życia i żywienia. Każdy z nas w mniejszym lub większym stopniu jest asymetryczny, tzn. występują różnice w budowie i układzie talerzy miednicy, długości nóg i w związku z tym w układzie kręgosłupa. Prowadzi to do zaburzeń w funkcjonowaniu kręgosłupa, które to zaburzenia pogłębiane są poprzez siedzący tryb życia: praca, samochód, dom. Bardzo częstą przyczyną schorzeń kręgosłupa jest praca przed komputerem, częsta jazda samochodem, a czasami przez jednostronną aktywność fizyczną np. tenis oraz stres jako źródło chronicznych napięć.
Zdarza się często, że mniej i bardziej poważne dysfunkcje współwystępują ze sobą, powodując szereg nieprzyjemnych objawów, w tym przede wszystkim dotkliwy ból. Wiąże się to z faktem iż funkcjonalnie kręgosłup stanowi całość i zaburzenie na jednym z poziomów musi odbić się na pozostałych. W jodze uważa się, że przyczyną większości schorzeń jest dysfunkcją na poziomie kości krzyżowej, która powoduje zaburzenia w wyższych partiach kręgosłupa.

2017.12.16_swiebodzin_plakat_net.jpgKochani
Zapraszam Was na drugie warsztaty Jogi do Świebodzina, do klubu Jedz i Trenuj - Damian Marciniak.

W procesie praktyki jogi ważnym elementem jest ożywianie przepływu energii życiowej wzdłuż centralnej osi ciała czyli kręgosłupa i podnoszenie jej w górę , by móc pracować na bardziej subtelniejszych poziomach.

Dlatego też zaczęliśmy pierwsze warsztaty od pozycji stojących i ugruntowania, by pobudzić ruch w nogach i biodrach. Teraz przechodzimy do skłonów w przód, siadów i skrętów, których siła działania koncentruje się w obszarze bioder i dołu pleców,a dzięki skrętom będziemy aktywizować ruch energii w dolnej i środkowej części tułowia, podnosząc energię coraz wyżej. Tym samym skręty pomagają dotrzeć do wyższych poziomów energetycznych serca i głowy.

2017.11.25_swiebodzin_plakat_net[1298].jpgKochani
Zapraszam Was na pierwsze warsztaty Jogi do Świebodzina, do klubu Jedz i Trenuj - Damian Marciniak.

W pierwszej części warsztatów skupimy się na pozycjach stojących - element Ziemi -ugruntowanie. Pozycje stojące wzmacniają ciało i zwiększają jego elastyczność. Pomagają również zwiększyć świadomość postawy ciała i pobudzają cały organizm.
W drugiej części skupimy się na oddechu w jodze - Pranajamie. 
W praktyce jogi pranajama to technika opanowania oddechu, mająca na celu jego maksymalne spowolnienie i zrytmizowanie. Oddech podzielony jest na trzy fazy: puraka (głęboki wdech), rećaka (wydech) oraz kumbhaka (wstrzymanie oddechu po wdechu lub wydechu).
Prowadząca warsztaty:

2017.11.18_andrzej_kozlowski_plakat_net[1296].jpgKochani po raz kolejny zapraszam Was na warsztaty Andrzeja Kozłowskiego.
Tematem warsztatów będzie: 
Element ziemi ( ugruntowanie ) i wody ( płynność ) w praktyce asan i pranajamy
Serdecznie zapraszam na warsztat , podczas którego będziemy poruszać się w obrębie asan i pranajam z poziomu Introductory oraz Junior Intermediate, by w praktyczny sposób doświadczać żywiołu ziemi ( prithvi ) i wody ( ap ).

Plan warsztatów:
Sobota:
10.30 - 14.00 - praktyka asan
14.00 - 16.30 - przerwa na posiłek
16.30 - 19.00 - praktyka asan
Niedziela:
8.30 - 13.30 - praktyka asan (w tym przerwa na herbatę)

ANDRZEJ KOZŁOWSKI

Dyplomowany nauczyciel jogi o stopniu Intermediate Junior II.

Posiada Certyfikat Iyengara, który uprawnia do nauczania jogi według metody IYENGARA ® na całym świecie.

2017.08_sierpniowy_weekend_plakat_net.jpgKochani z wielką przyjemnością zapraszam Was na kolejne wyjazdowe warsztaty jogi, które poświęcone zostaną Jodze i medytacji.

Joga daje możliwości do zajrzenia do swojego wnętrza, uczy szacunku do swojego ciała, do siebie daje możliwość przyjrzenia się swojemu umysłowi. Celem jogi jest powstrzymanie rozproszenia umysłu oraz zrównoważenie ciała, a to z kolei wpływa na spokój wewnętrzny, poznanie siebie - swoich mocnych stron, a także lęków i ograniczeń.
Joga daje nam możliwość spojrzenia na siebie w zupełnie inny sposób, daje nam możliwość zatrzymania się i zastanowienia nad samym sobą (autorefleksji). 

Medytacja pozwala nam obserwować myśli, stajemy się bardziej uważnym na wszystko, o wydarza się w naszym wnętrzu i na zewnątrz.

Medytacja to jeden z najlepszych i najszybszych sposobów na pozbycie się codziennego napięcia psychicznego i osiągnięcie stanu pełnego rozluźnienia. Techniki relaksu, takie jak medytacja, skutecznie obniżają stres, a równocześnie są nieszkodliwe dla organizmu,
Daje to nam okazję na spojrzenie na nasze życie jak w lustro, ujawnia części nas, z którymi dawno straciliśmy kontakt, drogi, z których zboczyliśmy i przeszłość, którą wyparliśmy. Ujawnia nas, naszą pierwotną naturę, naszą Jaźń. 

2017.06.25.jpgZapraszam na otwarte warsztaty Joga - życie bez uzależnień. Jest to drugie spotkanie z 4 cyklów warsztatów jogi, połączonych z 12 krokami Programu AA. Na pierwszym spotkaniu przeanalizowaliśmy pierwsze 3 kroki programu AA, teraz skupimy się na kolejnych 3. Będziemy praktykować jogę, pranajamę, medytację.
Warsztaty odbędą się 14 maja o godzinie 10.00 w Terapeutycznej Szkole Jogi Magdaleny Heluszka.
III sesja warsztatów: Joga - życie bez uzależnień - 4 czerwca
IV sesja warsztatów: Joga - życie bez uzależnień - 25 czerwca

Plan warsztatów:
1. Praktyka Jogi
2. 12 kroków Programu AA (krok 4 - Zrobiliśmy gruntowny i odważny obrachunek moralny. 5. Wyznaliśmy Bogu, sobie i drugiemu człowiekowi istotę naszych błędów. 

17797331_1679797555369446_2058415191_o.jpgZapraszamy Cię na warsztaty „Ustawienia rodzinne na Dzień Ziemi”.

Czy to akceptujemy, czy nie, jesteśmy częścią całości, należymy do systemu. W niewidzialny sposób jesteśmy połączeni z klanem, z wszystkimi ludźmi, z otaczającą nas rzeczywistością, z polem informacyjnym, czyli tak naprawdę ze Wszystkim Co Jest.
Na pewno miałaś/miałeś kiedyś intuicyjne przeczucia na temat osób i zdarzeń, co jest dowodem na to, że świat materialny jest częścią wielkiej całości.

Warsztaty ustawień rodzinnych w Dniu Ziemi mają jednak za zadanie w szczególny sposób zaakcentować nasz związek ze swoim klanem/rodem, a więc jak najbardziej z Ziemią, z Jej energią, która na pewno będzie nam bardzo pomagać w procesie. Warto skorzystać z tego potężnego wsparcia.

Możesz wybrać dowolny temat ustawień, ale na pewno będzie on nieprzypadkowy. Czasem ustala się on w nas dopiero bezpośrednio przed rozpoczęciem procesu. Warto puścić oczekiwania i zaufać swojej intuicji, otworzyć się na to, co kryje się w podświadomości.